TELEFONY ALARMOWE 24H W PRZYPADKU NAGŁYCH ZALAŃ  +48 885 244 564, +48 605 363 790

Poradnik o wilgoci

Nie wiesz, jak zidentyfikować problem z wilgocią? Chcesz zapobiec negatywnym skutkom wilgoci w domu lub biurze? Przeczytaj nasz poradnik lub zadzwoń, aby dowiedzieć się więcej.

Wilgoć panująca w pomieszczeniu daje idealne warunki do rozwoju grzybów i pleśni. Te z kolei wywołują u ludzi groźne schorzenia i choroby, m.in.: alergie, osłabienie, złe samopoczucie, bezsenność, choroby układu oddechowego, problemy ze wzrokiem, podrażnienia skóry, wysypki. Nawet pozornie błache objawy mogą prowadzić do bardzo poważnych chorób. Pleśnie i grzyby przystosowują się doskonale praktycznie do każdej powierzchni.
Źródeł wilgoci może być wiele. Problem dotyka głównie miejsc o nadmiernej wilgotności powietrza i niedostatecznej wentylacji. Często mamy do czynienia z wadami konstrukcyjnymi budynków lub niedostateczną hydroizolacją, w których wilgoć dostaje się do pomieszczeń np. podczas deszczu. Zdarza się także, że stosunkowo niewielka usterka instalacji wodnej budynku (zwykle w ścianie) powoduje wsiąkanie wody w mury. W przypadku nowych lub niedawno remontowanych budynków, głównym źródłem problemu jest wilgoć technologiczna (budowlana). Niedostateczne wysuszenie podczas budowy lub remontu może skutkować poważnymi problemami nawet w kolejnych miesiącach eksploatacji.
Nie zawsze wilgoć można zobaczyć gołym okiem. Oczywiście, mokre plamy na ścianach, podłogach lub sufitach to oznaka problemu. Zazwyczaj w pomieszczeniu o nadmiernej wilgotności możemy zauważyć wodę skraplającą się na szybach. Pamiętaj, że nawet w przypadku braku jednoznacznych oznak, możesz mieć problem z wilgocią. Nasz organizm często komunikuje nam problem. Złe samopoczucie, ospałość, bóle głowy mogą być oznaką właśnie zawilgocenia pomieszczeń, w których często przebywamy.
Naturalne osuszanie zawilgoconych budynków stanowi długi proces, który zwykle nie przynosi zadowalających efektów, zwłaszcza jeśli źródło wilgoci nie zostało skutecznie zabezpieczone lub całkowicie wyeliminowane. Pomieszczenia dotknięte wilgocią stanowią poważny problem oraz niebezpieczeństwo dla zdrowia człowieka, dlatego tak ważne jest, by jak najwcześniej zatroszczyć się o profesjonalną pomoc i zwrócić się do specjalistów, którzy przy użyciu odpowiednich urządzeń dokonają dokładnego pomiaru wilgoci, a następnie usuną jego przyczyny oraz osuszą dotknięte wilgocią powierzchnie.
Tak, ale w dość ograniczonym stopniu. Najważniejsza jest dobra wentylacja pomieszczeń. Osuszaniu sprzyja utrzymanie stałej temperatury powietrza na poziomie 21oC.
Alergie to powszechny problem, który dotyka wielu ludzi. Alergikom szczególnie polecamy zwrócenie uwagi na problem wilgoci, ponieważ może ona prowadzić do pogłębienia choroby. Oprócz standardowych usług związanych z osuszaniem, proponujemy usługi ozonowania, podczas którego likwidowane są wszystkie alergeny, w tym roztocza. Ozonowanie jest idealną metodą dla wszystkich alergików, a regularne stosowanie (przynajmniej raz na kwartał) pozwoli utrzymać stężenie alrgenów na bezpiecznym poziomie.
Największym błędem podczas samodzielnego osuszania jest nagrzanie pomieszczenia do wysokiej temperatury, co sprzyja tylko i wyłącznie wsiąkaniu wilgoci jeszcze głębiej w ściany. Nagrzewanie murów może być stosowane tylko w przypadku jednoczesnego używania specjalistycznych osuszaczy. W przeciwnym razie, nasz problem będzie jeszcze większy. Pamiętaj jednak, że brak jednoznacznego ustalenia źródła wilgoci sprawi, iż wszelkie próby samodzielnego osuszania mogą przynieść krótkotrwałe rezultaty. Dlatego lepiej powierzyć te czynności specjalistom.

Masz inne pytania? Zadzwoń lub napisz. Oferujemy bezpłatne doradztwo.

Firma "GROBELNY" Paweł Grobelny
ul. Narutowicza 6, 95-035 Ozorków

Projekt i wykonanie:

Telefony alarmowe 24H
i bezpłatne doradztwo

 +48 885 244 564
 +48 605 363 790
biuro@wysuszdom.pl